Kuidas valida KONTORILAUDA?

kontorilauadTänapäeva kontorimööbli turul liigub väga palju erinevaid kontorilaudu. Kontorimööbli juures on esmatähtis õige laua valik. Mugava kontorilaua taga on hea töötada ning see tagab kõrge produktiivsuse. Kontorilaud on kogu ülejäänud sisustuse nurgakivi.

 Kontorilaua valikusse tuleb pühenduda rohkem kui mõõtude ja värvuse valimine. 

Mille peale on lauaplaat asetatud?

Lauaraami tüüpe on erinevaid, kuid võrdleme kahte enamlevinut:

  1. Metallraam üksikute jalgadega
  2. Metallist täisraam

1. Iga jalg on kinnitatud lauaplaadi külge eraldi. Tihtipeale kinnitatakse jalg 2-4 kruviga, millest ilmselgelt jääb väheks. Samuti paljud ei kasuta laua all tugipalki, mis likvideerib võimaluse, et lauaplaat läbi vajuks. Meie nõupidamiste laua jalad kinnituvad lauaplaadi külge kuue kruviga jala kohta ning laua all on pikk tugipalk, mis tagab raskuse jaotumise ning välistab lauaplaadi läbivajumist või isegi pooleks minemist.

2. Metallist täisraam on lauaplaadi jaoks kõige parem lahendus. See, kas tegemist on keevisraamiga (kogu raam ühes tükis) või detailidest kokkukäiva raamiga ei oma suurt vahet. Täisraami puhul liigub turul ringi mitu lahendust. Nendest esimene on ühe metalltalaga, mis ei moodusta korraliku täisraami ning raami vastupidavus jätab soovida. Õige täisraam on kahe metalltalaga, mis loob nelinurkse toetuspinna! Antud raam on kahe U-kujulise raamjalaga, millest L-kujulise laua puhul üks raamjalg on pikema vahega kui teine.

kontorilaud


Otsides endale kontorilauda tuleb uurida selle konstruktsiooni vältimaks peatselt uue laua ostu.

NB! Ühe metalltalaga täisraam ei tekita nelinurkset toetuspinda, mis tagab lauaraami jäikuse ja vastupidavuse!


Milline on hea lauaplaat?

Tänapäeva kontorimööbli turul liigub väga palju erinevaid kontorilaudu ning lauaplaate.
Lauaplaadi valikul on tähtsad järgnevad nüansid:

  • Lauaplaadi kuju
  • Plaadi paksus
  • Servaääristuskant

Kontorilaua valikul tuleks vältida nelinurkseid laudu, kuna nende ergonoomiline kasutegur on null. Kõige parema töökeskkonna tagab L-kujuline töölaud kuhu annab „sisse sõita“. Seda tüüpi laud võimaldab paigutada küünarnukid töötamise ajal lauale, mis tähendab, et ka pikema tööpäeva järel ei jää randmed valusaks. Ühtlasi saab kogu laua pinda mugavamalt ära kasutada.

Plaadi paksus ei tohiks kindlasti jääda alla 16mm. Kõige parem lauaplaat on 22mm paksune. Antud lauaplaadi paremus on tingitud sellest, et turul pakutakse selle paksusega lauda väga palju ning antud lauaplaat ühildatud koos metallist täisraamiga jääb kestma aastateks.

NB! Sissesõitmisvõimalusega (L-kujuline) lauaplaat lubab terve laua pinna mugavalt ära kasutada!

Servaääristuskant on materjal, mis katab lauaplaadi serva. Väga levinud on õhuke kant vahemikus 0,4-1,0mm, mis ei ole piisav. Õhuke kant jätab esiteks laua servad teravaks ning teiseks kergesti purunevaks. 2,0mm ABS-kant kaitseb lauda küljevigastuste eest kõige paremini! Jälgima peab ka kandi ühenduskohti – need peavad olema sujuvad ja sirged.

 

Klasson Kontorimööbel müüb kontorimööblit juba 2002. aastast!